CHAIN REACTIONS
Pospeševanje pametne industrijske rasti skozi inoviranje vrednostnih verig
O projektu
CHAIN REACTIONS obravnava izziv industrijskih regij, ki ne izkoriščajo inovacijskih dejavnosti velikih vodilnih korporacij, da bi povečale regionalno zmogljivost za črpanje novega zna-nja ter ga spremenile v konkurenčno prednost in poslovno vrednost.
Namen projekta je krepitev regionalnih ekosistemov z znanjem in orodji za pomoč podjetjem pri premagovanju ovir in ustvarjanju trajnostne rasti z inoviranjem vrednostnih verig.
CHAIN REACTIONS se zato osredotoča na sodobne pristope, ki upoštevajo vrednostne verige in njihov kompleksen razvoj, v nasprotju z linearnimi pristopi prenosa tehnologij.
Cilji
- Formalizirati vzorce inoviranja vrednostnih verig in praktične instrumente za uporabo v izbranih sektorjih.
- Spodbujati regionalno povezovanje in dosledne inovacijske pristope za izvajanje skupne vizije, z upoštevanjem sistemskega sodelovanja in vključevanja različnih akterjev na področju inoviranja v različnih sektorjih.
- V okviru pilotne faze izvesti končni konfiguracijski model.
- Vzpostavljene bodo aktivnosti transnacionalnega sodelovanja in mreženja ter spodbuden odprt prostor za medsektorski prenos znanja in inoviranja vrednostnih verig.
- Za vsakega od petih industrijskih sektorjev pripraviti realističen portfelj scenarijev transformacije na podlagi vpliva inovacijskih gonilnikov.
- Vsem partnerjem/regionalnim deležnikom omogočiti, da stalno posodabljajo portfelj ob upoštevanju regionalnih posebnosti.
Ključne aktivnosti
Partnerji v okviru projekta:
- Razvijajo praktične instrumente (npr. zrelostne modele), ki omogočajo merjenje inovacijskega potenciala in zmogljivosti podjetij za uporabo inovacijskih gonilnikov, ter tudi instrumente, ki omogočajo spodbujanje in podporo procesom inoviranja vrednostnih verig.
- Vzpostavljajo zveze za inoviranje in rast (Innovation and Growth Alliances), zasnovane na principu »Triple Helix«, in razvijajo svojo sposobnost za podporo inoviranju vrednostnih verig s pomočjo usposabljanja in praktične izvedbe.
- Vzpostavljajo observatorije vrednostnih verig za analizo izbranih industrijskih sektorjev in njihovih vrednostnih verig ter uveljavljajo razvite modele in instrumente (pilotna faza).
- Spodbujajo transnacionalno uveljavljanje pametne specializacije S3 in pojav novih transnacionalnih vrednostnih verig z ustvarjanjem transnacionalnih odprtih sodelovalnih prostorov v izbranih industrijskih sektorjih.
Ključni sektorji
Skladno s posameznimi prioritetami pametne specializacije S3, se partnerji osredotočajo na ključne industrijske sektorje: zdravje, napredna proizvodnja, IKT in elektronika, energija in okolje ter bioekonomija.


Partnerji
- Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület (Madžarska)
- Štajerski tehnološki park (Slovenija)
- Camera di commercio industria artigianato agricoltura Padova (Italija)
- Hrvatska gospodarska komora (Hrvaška)
- Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o.p.s. (Češka republika)
- bwcon GmbH (Nemčija)
- Wrocławski Park Technologicz ny S.A. (Polska)
- Košice IT Valley, z.p.o. (Slovaška)
- Bioeconomy Cluster (Slovaška)
- R-Tech GmbH (Nemčija)
- Górnośląska Agencja Przedsiębior czości i Rozwoju sp. z o.o. (Polska)
You must be logged in to post a comment.